Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü

Paylaş
 
                                                                                                                     

​​​​​​​​​​​​​​​​​​

MİSYON

Çağdaş kentlilik bilinciyle; Büyükçekmece halkının ilgi, ihtiyaç ve sorunlarını saptamak, sosyal ve sportif alanlarda destekleyici politikalar oluşturmak, sürekli eğitimi ve gelişimi esas alan projeler üretmek, uygulamak, desteklemek ve bu sayede toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlerin bilincinde, uluslararası temsil yeteneği olan lider gençler yetiştirmek ve şehrin diğer tüm spor ihtiyaçlarını karşılamaktır.​

VİZYON

Profesyonel kadromuz ile Güçlü yarınlar için; geniş kitlelere ulaşabilecek örnek bir spor hizmeti sunmak, Sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, öz güveni yüksek, mutlu, sağlıklı ve güçlü bir gençliğin yetişmesini sağlamak. 

GÖREV VE SORUMLULUKLAR


1- Büyükçekmece Belediyesi'nin bölge sınırları dahilinde olan her türlü spor tesisinin işletme, bakım-onarım ve denetim faaliyetlerini yürütmek.

2- Tesislerin ve tesis donanımlarının faal-çalışır durumda olmasını sağlamak ve hazır hale getirmek.

3- Tesislerde, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin belirlenerek, program dahilinde sürekliliğini sağlamak.

4- Bölgesel araştırmalar ile yapılması öngörülen tesislerin yerini ve fiziki durumlarını tespit etmek, bu tespitleri yönetime sunmak.

5- Çocuk ve gençleri, kötü alışkanlıklardan uzak tutma kapsamında, yaz ve kış aylarında, farklı  branşlarda  spor okulları açmak ve eğitici  paneller düzenlemek.

6- İlçemizdeki diğer sportif faaliyetlere destek olmak, yeni spor alanları açılmasına ve faal olarak işlemesine katkı sağlamak.

7- Halka açık spor turnuvaları ve sportif faaliyetler düzenlemek.

8- İlçemizde yapılacak her türlü sportif faaliyeti gerçekleştirmek, bu bağlamda proje üretmek ve  organizasyonları uluslararası boyuta taşımak

9- Müdürlüğümüz,  ilçemizin, spor  yapma  anlamında , 7'den 70'e her kesimi spora teşvik etmeyi, sporun tanıtım yönü ve iletişiminden hareketle, spor turizminin yapılmasına vesile olmak.

10- Sosyal yapımızda ve çocuklarımızın spor yapmasına imkan sağlamak için  çalışmalar yapmak ve denetlemek.

11- Spor organizasyonlarını yapmak için ilgili kuruluşlarla (federasyonlar) irtibat kurmak.

12- Avrupa'da ilçemizin ve ülkemizin temsil edilmesinde pay sahibi olabilmek için çalışmalar yapmak.İLKEL​ERİMİZ


  • Adil Olmak
  • Şeffaf Olmak
  • İlerleme Odaklı Olmak
  • Yenilikçi Olmak
  • Yüksek Kalite Anlayışı ile Hizmet Vermek
  • Paydaşlarıyla İşbirliği İçinde Olmak


 
 
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ 

Sportif Etkinlikler


2016 ŞUBAT AYI ETKİNLİKLERİ 

 

 

 

  1

 

 

Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü 6 – 7 – 13 – 14 – 20 – 21 – 27 – 28 Şubat  ve 5 – 6 Mart 2016 tarihlerinde olmak üzere her Cumartesi / Pazar futbol turnuvası düzenlenecektir.

 

 

 

 

  2

 

 

20 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 17.00’da Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muahhit Salonu’nda Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından “Sporcu Bireylere Ailelerin Yaklaşımı ve İletişim Modelleri” konulu seminer düzenlenecektir.

 

 

                                                   2016 MART AYI ETKİNLİKLERİ 

 

 

 

  1

 

 

14 Mart 2016 pazartesi günü Muratçeşme Engelliler merkezi binasında Muratçeşme Spor Merkezi'nin açılışı yapılacaktır.

 

 

 

 

 

  2

 

 

18 Mart cuma günü Bisiklet Kulübü, 18 mart Çanakkale Zaferi kutlamaları sebebi ile Cumhuriyet meydanın'da düzenlenecek törenin ardından Çanakkale'ye hareket edecektir. 

 

 

 

 

3

 

 

​19 Mart 2016 cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi Suna Pekuysal salonunda"KADIN SAĞLIĞI VE EGZERSİZ İLİŞKİSİ" Semineri düzenlenecektir.

 

 

                                                    2016 NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ

 

 

 

  1

 

 

Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 13.00 – 16.00 arasında Çocuk Spor Şenliği düzenlenecektir.

 

 

 

 

 

  2

 

 

24 Nisan 2016 Pazar günü Büyükçekmece Sahil (Kordonboyu) güzergahında Yıldızlar Bisiklet Yarışı düzenlenecektir. Etkinlik sabah saat 09.30’da Zeki Pekcan Parkı’nda başlayacaktır.

 

 

 

 

 

3

 

 

Nisan ayı boyunca Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi “Sağlık Futbol Turnuvası” ile  “Ortaokullar Arası Genç Erkekler Futbol Turnuvası”na ev sahipliği yapacaktır.

 

 

                                                 2016 MAYIS AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

 

  1

 

 

Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Tertip Komitesi tarafından Okullar Arası Futbol Turnuvası düzenlenecektir.

 

 

 

 

  2

 

 

10 Mayıs 2016 Salı günü Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi, Bedia Muvahhit Gösteri Salonu’nda saat 12.00’da “Uyuşturucu ve Dopingle Mücadele” Semineri düzenlenecektir.

 

 

 

 

3

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kapsamında Büyükçekmece Kaymakamlığı, İlçe Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Büyükçekmece Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenecek etkinlikte Spor İşleri Müdürlüğü Atletizm ve Okçuluk Takımı ile organizasyonda yer alacaktır.

 

 

 

4

 

 

 

22 Mayıs 2016 Pazar günü Büyükçekmece Belediye Başkanlık Kupası 2. Gençler Dağ Bisikleti Yarışı düzenlenecektir. Yarış parkuru olarak Kültür Park belirlenmiştir.

 

 


2016 EKİM AYI ETKİNLİKLERİ

 

 

 

  1

 

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi antrenörleri tarafından 1 Ekim 2016 Cumartesi günü Sinanoba, Barış Manço Parkı’nda Anne / Bebek Sporu etkinliği düzenlenecektir.  

 

 

  2

 

14 Ekim 2016 Cuma günü saat 11.00’da, Sayın Hatice Akgün’ün katılımı ile Muratçeşme Spor Merkezi’nde, sabah sporuna katılan Büyükçekmeceli hanımlarla kahvaltı etkinliği düzenlenecektir.

 

 

 3

 

Büyükçekmece Belediyesi Atletizm Takımı 14 – 15 Ekim 2016 tarihlerinde, Atletizm Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenecek Türkiye Minikler ve Yıldızlar Cross Yarışları’na katılacaklardır.

 

 

4

 

 

 

30 Ekim 2016 Pazar “Cumhuriyet Bisiklet Turu” düzenlenecektir. Belirtilen gün saat 13.00’da Beylikdüzü Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak olan etkinlik Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecektir.

 


2016 KASIM AYI ETKİNLİKLERİ 

 

 

 

  1

 

Büyükçekmece Belediyesi 13 Kasım 2016 Pazar günü düzenlenecek 38. Vodafon İstanbul Maratonuna Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yararına katılacaktır. Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen kampanya kapsamında akülü tekerlekli sandalye temini için çalışma yapılacaktır.  

 

 

  2

 

25 Kasım 2016 Cuma günü “Kadına Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü” kapsamında özel bir etkinlik düzenlenecektir. Belirtilen gün saat 10.30’da Büyükçekmece Sahil, Albatros mevkiinde başlayacak olan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecektir.​


                                  

                                                2016 ARALIK AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

 

 

  1

 

Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından 14 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 13.30 Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonu’nda “Yetişkinlerde Spor, Beslenme ve Sağlık İlişkisi” konulu seminer düzenlenecektir.  


                                               2017 ŞUBAT AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

 

  1

 

Büyükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 9 Şubat 2017 Perşembe günü saat 13.00’da Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Suna Pekuysal Salonu’nda “Okul Öncesi Dönemde Çocuk, Aile ve Spor İlişkisi” konulu seminer düzenlenecektir. Etkinliğe Çağla Oktar (Olimpik olacak çocuk blog yazarı) ve İbrahim Adan (Çocuk ve spor eğitim uzmanı) konuşmacı olarak katılacaklardır.  

                                               2017 MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

 

  1

 

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi tarafından düzenlenen sabah sporu etkinliği katılımcıları ile 8 Mart 2017 Çarşamba günü ortaklaşa yürüyüş düzenlenecektir. Sinanoba, Mimaroba, Muratçeşme, Tepecik, Türkoba ve Büyükçekmece Sahil bölgelerinde düzenlenen sabah sporu etkinliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile Cumhuriyet Meydanı’ndan saat 10.30 başlayıp Kordonboyu güzergahından devam edecek ve Albatros’ta sona erecektir.  

 

 

  2

 

15 Mart 2017 Çarşamba günü Tepecik Nejat Uygur Kültür Merkezi’nde “Sağlıklı Yaşam Zinde Annelik” konulu etkinlik düzenlenecektir. Büyükçekmeceli anneleri spor yapmaya yönlendirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Gözde BİBER konuşması olarak katılacaktır.

 

 

 3

 

Büyükçekmece Belediyesi Bisiklet Takımı ve Büyükçekmece Bisiklet Kulübü sporcuları ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi sebebi ile 330 kilometre pedal basarak Çanakkale’ye gidecektir. Büyükçekmeceli sporcuları uğurlamak amacıyla 17 Mart 2017 Cuma günü saat 17.00’da Çanakkale Zafer Anıtı önünde tören düzenlenecektir.  ​


- Yelken ve su sporları etkinlikleri 

- Yaz spor okulları etkinlikleri
- Doğa yürüyüşü etkinlikleri
- Sokak basketbolu etkinliği ( streetball turnuvası)
- Çocuk,genç ve yetişkinlere yönelik tenis kursu etkinliği

                                        BÜYÜKÇEKMECE YELKEN VE SU SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ

KURULUŞ TARİHİ: 2006

FAALİYET ALANI: ÇOCUKLARA , YETİŞKİNLERE YELKEN VE DENİZCİLİK EĞİTİMLERİ, AMATÖR DENİZCİ YELKENCİ YETİŞTİRME KURSLARI , SPORCU GELİŞİMİ YARIŞLARA HAZIRLIK.YELKENLİ YAT VE YELKENLİ TEKNE YARIŞ ORGANİZASYONLARI, YELKEN AKTİVİTE VE ETKİNLİKLERİ.

TEKNE SINIFLARI :   OPTİMİST- LASER 4.7- LASER RADİAL- RS QUEST- RS TERA – SPORTBOT- YELKENLİ YAT- PROPER 18

KULÜP BAŞKANI : SEZGİN ÖZDEN

KULÜP ANTRENÖRÜ : YUNUS GÜZELGÜN

İRTİBAT TEL : 0 212 882 07 89- 0545 290 2020- 0532 690 22 17

EMAİL ADRES : buyukcekmeceyelken @gmail.com

WEB SİTESİ : bcyk.org


Doğa Yürüyüşü Etkinliğinin Amacı ve Genel Bilgileri

       

- Büyükçekmece belediyesi olarak doğa yürüyüşü etkinlikleri kent halkının sosyal, kültürel fiziksel ve ruhsal olarak sportif yaşantısına katkı sağlayıp, onlara doğa güzelliklerini farkındalığını artırmak.

doğa yürüyüşleri: yıllık plan çerçevesinde her ay bir yürüyüş olacak şeklinde toplam 6 yürüyüş düşünülmektedir.

- Doğa yürüyüşü etkinliklerinde katılım için 18 yaş ve üzeri uygulaması bulunmaktadır.

- Doğa yürüyüşü etkinliği günübirlik bir etkinliktir.

- Doğa yürüyüşü etkinlikleri başvurular öncesi halkımıza büyükçekmece belediyesinin web sitesi afiş, broşür, bilboard, raketboard vb. görsel alan afişleri, yerel gazete bültenleri ve çeşitli internet portalları aracılığıyla duyurulacaktır.

 

Streetball (sokak basketbolu) Turnuvası Etkinliğinin Amacı ve Genel Bilgileri

- Streetball turnuvasının genel amacı, gençlere sporu ve basketbolu sevdirmek, birlikteliğ i, beraberliği, ekip ruhuyla hareket etmeyi ve mücadele gücünü, mücadele ederken de eğlenme imkânı sağlayabilmektir.

- Turnuvada dereceye giren sporculara ve takımlara turnuva alanında yapılan bir tören ile kupa, madalya, çeşitli spor malzemesi ve çeşitli sürpriz ödüller verilecektir.

- Turnuva, halkımıza büyükçekmece belediyesinin web sitesi, afiş, broşür, bilboard, raketboard vb. görsel alan afişleri, yerel gazete bültenleri ve çeşitli internet portalları aracılığıyla duyurulacaktır..

 

Tenis Kursu Etkinliğinin Amacı

 

- Tenis kurslarının genel amacı, büyükçekmece belediyesi olarak çocuk, genç ve yetişkinlerin spor yapmalarına, fiziksel, zihinsel, sosyal gelişimlerine, el-kol-göz koordinasyonu sağlayarak güven ve başarı ile sonuçlanan temel motor beceri gelişimlerine ve bireylerin aile içi iletişimlerine katkı sağlamaktır.

- Eğitimlerde genel ilke, tenisin temel eğitiminin verilmesi ve tenis sporuna yönelik bir altyapının oluşturulmasıdır.

 

Yaz Spor Okulu Etkinliğinin Amacı ve Genel Bilgileri

 

- Yaz spor okulunun genel amacı, büyükçekmece belediyesi olarak halkımızın ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın zihinsel, bedensel, sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, bilgili, girişken birey olmalarında, spor yapma alışkanlığı kazandırılarak sağlıklı bir yaşam sürmelerinde ve toplumda bir spor kültürü oluşmasında fayda sağlayabilmektir.

- Yaz spor okulu çocuklarımızın çeşitli branşlarda kabiliyetlerini ortaya koymalarına imkan sağlayıp, oluşan spor kültürü ile kentimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri içinde farklı sportif dallarda alt yapı oluşumuna destek sağlıyacaktır.

- Yaz spor okulunda yaş gurupları bazı branşlarda değişiklik gösterebilmekle beraber genel olarak 6-14 yaş aralığındadır.

- Yaz spor okulunda genel olarak futbol, basketbol, voleybol, tenis, satranç, yüzme ve diğer branşlarında eğitimleri verilecektir.

- Yaz spor okulu etkinliği mayıs ayının ikinci döneminden itibaren başlayıp, haziran ayının ilk haftasından itibarende müracaatlar son bulacaktır.

- Yaz spor okuluna katılan çocuklarımıza ve gençlerimize kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.

- Yaz spor okulu etkinliği başvurular öncesi kent halkına büyükçekmece belediyesinin web sitesi, afiş, broşür, bilboard, raketboard vb. görsel alan afişleri, yerel gazete bültenleri ve çeşitli internet portalları aracılığıyla duyurulmaktadır.

 


 
 
​Birim:Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü​
​Telefon:​(212) 882 35 34
​Dahili:​-
​Fax:​(212) 883 82 46
​E-mail: spor@bcekmece.bel.tr
​Adres:Fatih Mah. Şehremini Sk. No:1 Büyükçekmece / İSTANBUL 
Adı Soyadı  
Açıklama  
Dosya ekle
İlişkili İçerikler