Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

 Büyükçekmece'de prestijli yol ve caddelere her gün yenileri ekleniyor

Paylaş
Geri Dön
13.9.2018
Hizmet atağını hız kesmeden sürdüren Büyükçekmece Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı yeni ve modern caddelere yenileri ekleniyor.

Büyükçekmece'de  prestijli yol ve caddelere her gün yenileri ekleniyor

 Hizmet atağını hız kesmeden sürdüren Büyükçekmece Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı yeni ve modern caddelere yenileri ekleniyor.

 Yaz mevsimi boyunca Büyükçekmece geneline yayılan çalışmalar sayesinde ilçe yeni prestijli yol ve caddelere kavuştu.

 Onlarca cadde ve sokak yenilendi

 Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaz mevsimi boyunca sürdürdüğü çalışmalar sayesinde Büyükçekmece'de onlarca yol ve cadde baştan sona yenilendi. Yapılan çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı DR. Hasan Akgün, vatandaşların istek ve önerilerine kulak vererek taleplere yönelik pek çok yenileme ve bakım çalışması başlatmıştı. Tamamlanan yol, kaldırım, tretuvar, aydınlatma gibi pek çok çalışma sayesinde Büyükçekmece'de onlarca sokak ve cadde baştan sona yenilenmiş oldu.

 Büyükçekmece marka caddeler kazanıyor

 Türkiye'nin en gözde ilçelerinden biri olan Büyükçekmece'ye, pek çok alanda kazandırdığı projeler sayesinde ilçenin katma değerini arttıran Başkan Akgün, aynı zamanda Avrupa standartlarına uygun, araç ve yayaların güvenliğini sağlayan pek çok cadde projesini de hayata geçirdi. Büyükçekmece'nin mahallelerinde hayata geçirilen bazı cadde ve sokak projeleri şöyle; Trafiğin yoğun olduğu 19 Mayıs Mahallesi İstanbul 1 Caddesi'nde yapılan çalışmalar sayesinde trafik ve park sorunları çözüldü. Dizdariye Mahallesi Cumhuriyet 5 Caddesi'nin baştan sona yenilenmesi sayesinde cadde üzerindeki esnafın düzeni sağlandı, park ve yaya sorunları ortadan kalktı. Fatih Mahallesi Gazi Mustafa Caddesi'nin bir kısmında araç park alanı ve engelli araç park alanı, kaldırım genişletme ve peyzaj çalışmaları yapıldı. Pınartepe Mahallesi Avrupa 1 Caddesi'nin baştan sona yenilenmesi sayesinde Büyükçekmece Avrupa standartlarında geniş ve yoğun ilgi gören bir caddeye kavuşmuş oldu. Pınartepe Mahallesi Turgut Özal Caddesi'nin yenilenmesi ile de bölgede trafik ve yaya sorunlarının önüne geçilmiş oldu. Pınartepe Mahallesi Akyurt Caddesi sayesinde Büyükçekmece en geniş ve en kullanışlı caddelerinden birine kavuşmuş oldu.

 Pek çok cadde aynı anda yenilendi

 Büyükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yapım ve yenileme çalışmaları arasında; 19 Mayıs Mahallesi Manolya Sokak, Atatürk Mahallesi Sevgi Sokak, Dizdariye Mahallesi Bahçe 2 Sokak, Dizdariye Mahallesi Osman Gazi Caddesi, Fatih Mahallesi Aliefendioğlu Sokak, Pınartepe Mahallesi Aksu 1 Sokak, Divan Sokak, Korkmaz Sokak, Mayıs 1 Sokak, Vefa çıkmazı, Zeytin Sokak, Kumburgaz Mahallesi Tulumbadere Caddesi, Dizdariye Mahallesi Nutuk Caddesi ve daha pek çok cadde ve sokakta yapım çalışmaları tamamlandı.

 "En büyük ödül, Büyükçekmece Ailemin memnuniyeti"

2018 yılı boyunca rekor düzeyde yol çalışması yapan Büyükçekmece Belediyesi'nin hizmetlerinin artarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Akgün; ''Ekibimle birlikte yaz kış demeden çok çalışıyoruz. Emeğimizin karşılığında aldığımız en büyük ödül Büyükçekmecelilerin huzuru ve memnuniyetini oluyor. Yaz boyunca gerçekleştirdiğimiz yol ve cadde yapım çalışmalarının ardından, yaklaşmakta olduğumuz kış aylarında yaşanacak olumsuz durumların önüne geçmek için çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Her şey marka şehir Büyükçekmece'nin güzelliği ve Büyükçekmecelilerin mutluluğu için'' şeklinde konuştu.

 

 

 

 

İlişkili İçerikler
Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google Paylaş