Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

 Atatürk sevgisi her geçen gün daha da büyüyor

Paylaş
Geri Dön
11.11.2018
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümünde Büyükçekmece’de saygı ve özlemle anıldı.

 

Atatürk sevgisi her geçen gün daha da büyüyor         

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80'inci yıldönümünde Büyükçekmece'de saygı ve özlemle anıldı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü kapsamında Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin katılım geçmiş yıllara oranla çok daha kalabalık olduğu gözlendi.

Katım önceki yıllara oranla çok daha yoğundu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80'inci yıldönümünde Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı'nda yoğun bir katılımla anıldı. Törende Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Büyükçekmece Garnizon Komutanı Albay Caner Demirkol'un Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından çalan siren sesiyle birlikte 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Okunan İstiklal Marşı'nın ardından çelenk sunum töreni sona erdi. Törene belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda Büyükçekmeceli katıldı.

Çelenk sunum töreninin ardından Büyükçekmece'deki Atatürk'ü Anma etkinliklerine Atatürk Kültür Merkezi'nde devam edildi.   

 

İlişkili İçerikler
Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google Paylaş