Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

 Büyükçekmece'ye Üçüncü Kez "12 Yıldız Şehir" Unvanı

Paylaş
Geri Dön
10.2.2015
Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nce ilk kez 2012 yılında  “12 Yıldız Şehir” unvanına layık görülen Büyükçekmece Belediyesi, üçüncü kez bu unvana layık görülerek, büyük bir başarıya daha imza attı...

​​​​​​Büyükçekmece'ye üçüncü kez "12 Yıldız Şehir" unvanı


Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nce ilk kez 2012 yılında  “12 Yıldız Şehir” unvanına layık görülen Büyükçekmece Belediyesi, üçüncü kez bu unvana layık görülerek, büyük bir başarıya daha imza attı.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nin bir programı olan "Avrupa Yerel Demokrasi Haftası" kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği başarılı etkinliklerle bu yıl üçüncü kez  "12 Yıldız Şehir" unvanına layık görülen Büyükçekmece Belediyesi'nin unvan sertifikası 16 Şubat'ta Paris'te düzenlenecek törenle Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'e takdim edilecek.

3 yıl üst üste tescillendi


Bünyesindeki 47 üye ülkenin yerel yönetimlerinin her yıl Ekim ayında gerçekleştirdikleri "Avrupa Yerel Demokrasi Haftası" etkinliklerine etkin katılımları karşılığında ilk olarak 2012 yılında “12 Yıldız Şehir” unvanını alan Büyükçekmece Belediyesi, 2013 yılında da ikinci kez bu unvanı almaya hak kazanmıştı. Büyükçekmece Belediyesi, bu yıl da "12 Yıldız Şehir" unvanına layık görülerek, üst üste üçüncü kez başarısını tescil etmiş oldu. Avrupa Konseyi'ne üye 24 ülkeden toplam 74 kurum ve kuruluşun katılımı ile gerçekleşen, 2014 yılı Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında, 14 şehir “12 Yıldız Şehir” unvanı almaya hak kazandı. 16 Şubat 2015 tarihinde, Fransa'nın başkenti Paris’te düzenlenecek törenle 14 şehrin temsilcilerine unvan sertifikaları takdim edilecek.

"Başarımızın tesadüf olmadığını ispatladık"​


Büyükçekmece Belediyesi'nin unvan sertifikasını almak için Paris'e gidecek olan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 3 kez üst üste "12 Yıldız Şehir" unvanına layık görülmenin önemli bir başarı olduğunu vurgulayarak; "2000 yılından bu yana Kongre’de Türk Milli Delegasyonu üyesiyim. Kongre’nin önemli programlarından olan “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” etkinliklerini önemsiyor ve aktif olarak katılım sağlıyoruz. Bu kapsamda ortaya koyduğumuz projeler Avrupa Konseyi'nde de dikkat çekmektedir.  2012 yılından bu yana 3 kez üst üste aynı unvana layık görülmemiz de bunun en somut kanıtıdır" ifadesini kullandı.


İlişkili İçerikler
Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google Paylaş